0
0942600385709380255714

سرویس LTE

معرفی tdlte

در ابتدای دوره اینترنت، همه مسیر اینترنت ثابت را به صورت اینترنت کابلی می‌دانستند که نیازمند هزینه بسیار بالا جهت توسعه زیرساخت‌ها بود. این توسعه‌ امروزه و پس از اینترنت +ADLS 2 به سوی ارائه اینترنت بر روی فیبر پیش می‌رود. سرویس اینترنتی که بسیار سریع می باشد اما نیازمند هزینه ای زیاد برای کابل کشی به منزل کاربران است. از سوی دیگر اینترنت موبایل نیز توسط اپراتور‌های موبایل و از طریق سیم کارت به کاربران ارائه می‌شد.

 

در این وضعیت مشترکین حتما نیازمند دستگاهی مانند موبایل یا تبلت بودند که قابلیت پشتیبانی از سیم کارت را داشته باشد برای حل این مشکل ابتدا، فناوری WIMAX توسعه پیدا کرد. این فناوری توانست به صورت بی‌سیم و با داشتن مودمی مانند مودم ADSL، اینترنت را برای مناطقی که امکان دریافت اینترنت ثابت کابلی را نداشتند، فراهم آورد. وایمکس نسل جدیدی از اینترنت ثابت بدون سیم بود یعنی اینترنت ثابت بدون سیم بود فناوری وایمکس با احداث دکل‌هایی که بردی در ابعاد کیلومتر دارند می‌تواند دسترسی به اینترنت را در ابعاد بسیار گستره‌تری برای کاربران فراهم سازد. اما آخرین نسل که دارای قابلیت های بالاتری از جمله سرویس دهی بهتر و سرعت بالاتر است، اینترنت پرسرعت TD-LTE است.

 

ویژگی و مزایای اینترنت پرسرعت TD-LTE

بدون محدودیت های مخابراتی

نصب و راه اندازی سریع

پوشش دهی در سراسر کشور

سرعت و پایداری بالا

سرعت دانلود تا ۴۰ مگابیت و آپلود ۴ مگابیت

عدم نیاز به خط ثابت

سهولت در جابه جایی

 

بهترین سرویس اینترنت پر سرعت کدام سرویس است؟ یا چه نوع سرویس اینترنت پر سرعتی برای محل کار یا منزل مناسب است؟

برای پاسخ دادن به این سوالات باید عنوان کنیم که در حال حاضر استفاده از فناوری اینترنت پر سرعت TD-LTE شاید بهترین گزینه برای دریافت اینترنت پر سرعت نسل چهارم باشد به خاطر اینکه بعد از پایان یافتن دوران اینترنت Dial-Up سرویس های پر سرعتی مانند ADSL وارد میدان شدند اما در برخی موارد به واسطه محدودیت هایی که این سرویس به وجود می آورد خیلی ها به فکر استفاده از اینترنت پر سرعت تری افتادند که در حال حاضر هم بهترین گزینه و مناسب ترین جایگزین می تواند اینترنت پر سرعت TD-LTE باشد چرا که با گسترش و رشد و پیشرفت شبکه های تلفن همراه، شرکت های تلفن همراه سعی کردند خدمات اینترنت سریع تر و قابل اعتمادتری را به کاربران خود ارائه دهند. خدماتی که مبتنی بر سرعت و اعتماد بیشتر بنا شد و در نهایت منجر به طراحی و تولید اینترنت پر سرعت TD-LTE شد.

 

برقراری ارتباط دو طرفه با اینترنت پر سرعت TD-LTE

شما با استفاده از سرویس اینترنت پر سرعت TD-LTE به راحتی می توانید از یک ارتباط دو طرفه یا به اصطلاح Duplexing بهره ببرید که این مورد هم از دو تکنیک متفاوت استفاده می کند.

 

تکنیک اول: Frequency Division Duplexing که به FDD هم مشهور است و از دو باند فرکانس کاملاً جداگانه برای منتقل کردن و ارسال (Uplink) و همچنین دریافت (Downlink) اطلاعات بهره می برد.

تکنیک دوم: Time Division Duplexing که به TDD مشهور است و به یک باند فرکانس واحد متکی است که آن را در زمان های خاص به جریان ارسال یا دریافت اطلاعات تخصیص می دهد.

در واقع استفاده از تقسیم زمانی طیف فرکانس این امکان را به اینترنت پر سرعت TD-LTE می دهد که بر اساس نیاز، زمان اختصاص یافته به هر یک از جریان های Uplink یا Downlink را کنترل نماید و این یعنی امکان مدیریت برای ارسال و دریافت اطلاعات در این روش وجود دارد.

 

گاهی اوقات هم اپراتورهای تلفن همراه از هر دو تکنیک FDD و TDD به صورت جداگانه برای ارائه سرویس به کاربران تلفن همراه و یا کاربران خانگی و اداری بهره می برند. این مورد موجب می شود تا اختلال میان سرویس های مختلف به حداقل ممکن برسد و هر کدام از این گروه ها می توانند از کیفیت سرویس های بالاتری استفاده کنند.

 

مزایای استفاده از اینترنت پر سرعت TD-LTE

افزایش ظرفیت به صورت چشمگیر

با توجه به اینکه نرخ بالای انتقال داده در اینترنت پر سرعت TD-LTE وجود دارد پس ظرفیت قابل توجهی برای جابجایی و انتقال اطلاعات توسط این تکنولوژی فراهم شده که در نهایت منجر به بهبود چشمگیر تجربه کاربری بین کاربران می شود.

کم شدن هزینه ها

معماری ساده و بی عیب و نقص اینترنت پر سرعت TD-LTE باعث شده تا امکان پیاده سازی، نصب و راه اندازی آن بسیار سریع، راحت و کم هزینه باشد

انعطاف پذیری در طیف فرکانسی

نسل چهارم اینترنت یا همان اینترنت پر سرعت TD-LTE روی طیف های فرکانسی متعدد و متفاوتی کار می کند که پنهای باند آنها می تواند تا ۲۰۰ مگاهرتز هم برسد. امکان جابجایی آسان تر، دستیابی به ظرفیت های بیشتر و همچنین نرخ انتقال بالاتر برای کاربران به واسطه اندازه بزرگ بلوک های طیف فرکانس، وجود دارد.

بهبود تجربه کاربری

در اینترنت پر سرعت TD-LTE ظرفیت موجود به جریان های Uplink یا Downlink به صورت پویا تخصیص داده می شود و این باعث می شود تا امکان استفاده از پهنای باند موجود آن هم بر اساس نیاز کاربر را فراهم می کند که این موجب می شود که تجربه کاربری بهتری را به کاربر منتقل کند.

تمامی این مزیت هایی که در مورد اینترنت پر سرعت TD-LTE بیان کردیم این امکان را در اختیار این سرویس قرار می دهد تا به سادگی هر چه تمام تر رقیب اصلی خود، آن هم در حوزه سرویس های اینترنت بی سیم یعنی وایمکس را پشت سر بگذارد. از همه مهم تر اینکه خیلی از موارد دیگر مانند سادگی و راحتی در راه اندازی، سرعت بالا به انتقال و دریافت اطلاعات و همچنین مقرون به صرفه بودن باعث شده تا خیلی از کاربران سرویس های ADSL هم به سمت اینترنت پر سرعت TD-LTE گرایش پیدا کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رابطه با اینترنت پرسرعت TD-LTE با شماره تلفن (پیام یا واتس اپ ۰۹۳۸۰۲۵۵۷۱۴) – ۰۹۴۲۶۰۰۳۸۵۷ تماس حاصل فرمایید